In de maanden juli en augustus 2025 worden deze eindcollectes gehouden door de diaconie Hummelo in onze dorpskerk Hummelo.



Op 27 juli is er een eindcollecte voor het Plaatselijk diaconaal werk.

De diaconie ondersteunt plaatselijk, in onze directe woonomgeving, mensen die door wat voor een oorzaak dan ook in de problemen zijn geraakt en waarvoor andere hulp ontbreekt. Zij kunnen een (financieel) beroep op de diaconie doen. Periodiek wordt hiervoor uw financiële bijdrage gevraagd door middel van een collecte.

Op 10 augustus is er een eindcollecte voor de Stichting Barmuja Ethiopië

Stichting Barmuja probeert de eerste levensbehoefte van de mensen in Barmuja en omgeving (Ethiopië) te verbeteren. En houden zich hoofdzakelijk bezig met waterprojecten.
Sinds maart 2015 is het werkterrein van Stichting Barmuja verplaatst naar Abaya Bisare, 75 km verwijderd van Soddo.
In Abaya Bisare heeft deze stichting geprobeerd een waterproject op te zetten, maar dat is was deze regio erg moeilijk en kostbaar. Wel is er gezorgd voor een voor een onderkomen voor een arme familie welke nu wordt gebruikt als trefpunt voor de hele gemeenschap.
Ook werkt deze stichting in Asabe Tefere (ruim 300 km ten oosten van Addis Ababa, daar is o.a. een waterproject gemaakt.

Op 24 augustus is er een eindcollecte voor de Stichting SONOM Malawi

Op de website van SONOM stond dit mooie bericht dat mede dankzij uw gift is geschreven. “Dankbaar is de stichting SONOM dat in de kerk in Hummelo weer is gedacht aan onze inzet om de gezondheidzorg in Malawi vooruit te helpen. De opbrengst van de collecte die tijdens een gezamenlijke dienst met Keppel en Drempt is gehouden is kreeg SONOM als bestemming. De opbrengst was volgens een van de ouderlingen daardoor wat hoger dan anders, ’maar rijk zal de stichting er denk ik niet van worden’. Onze dank werd verwoord door Chuck: ’De verdienste zit in de oprechte bedoeling, de persoonlijke inspanning en de welgemeende solidariteit. Dat telt meer dan de harde pegels! Dank voor ieders bijdrage!’ Met kleine stapjes uiteindelijk een sneeuwbaleffect veroorzaken, dat is ook precies wat we als SONOM hopen te bereiken”.

 


Bel ons gerust. 

Dan nemen wij contact met u op als u uw naam en telefoonnummer inspreekt.

Gerbrand Hilhorst
Mieke Jansma
Rita Hector
06-86870682
06-83407449
06-54920587


De diaconie van de dorpskerk Hummelo is te bereiken via het emailadres: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of als u wilt weten welke activiteiten er zijn, dan kunt u dit ook via de kerkwebsite vinden: www.kerkhummelo.nl

Wil u deze diaconieprojecten financieel steunen? Dan kunt u gebruikmaken van het banknummer van de diaconie door uw bijdrage direct over te maken t.n.v. Diaconie Protestantse Gemeente Hummelo: NL34RABO 03150.00.929. Bij voorbaat hartelijke dank! 

 

01-07-2025